“Teknoloji Okuryazarlığı”

“Teknoloji Okuryazarlığı”

BEKAM Akademi seminerlerinin 3.sü OSB Teknokent Genel Müdürü Ekrem Tekin’in “Teknoloji Okuryazarlığı” konu başlığıyla 5 Kasım Cumartesi BEKAM’da gerçekleştirildi.

BEKAM, "DİJİTAL OKURYAZARLIK VE DÖNÜŞÜM BECERİLERİ" başlığı ile 8 haftalık bir program düzenleyerek alanında uzman araştırmacıları ve konuya ilgi duyan katılımcıları bir araya getirmeye devam ediyor.

Seminerde, Teknoloji okuryazarlığı nedir? Teknoloji Okuryazarlığının alt dalları nelerdir? Teknoloji hakkında doğru bildiğimiz yanlışlar nelerdir? Yeşil teknoloji, Blog zinciri gibi konular hakkında bilgiler verildi.

Bu hafta gerçekleştirilen seminerde Tekin, “Teknoloji okuryazarlığı, teknoloji ile barışık olup onunla anda dans edebilmektir. Teknolojiyi iyi bilmek için sadece teknoloji sektöründe olmak gerekmiyor. Her meslekten insanın teknolojiye hâkim olması gerek, size nasıl farklar yaratabileceğini hem mesleki kariyerinizde hem de bireysel hayatınızda verimli olacağını görebilirsiniz. Eskiden dijital uçurum denilen kavram vardı çünkü birçok kişinin bilgisayar ve telefonu yoktu ve böylece erişim sağlayamıyordu. Şimdi elimizde olanak var ama bunları doğru kullanabiliyor muyuz? Bilmediğimiz şeyleri internetten öğrenebiliyoruz. Merak her şeyin başlangıcıdır. Merak edip bunu nasıl yapabilirim diye yazsanız binlerce kaynak bulabilirsiniz.

Dijital okur yazarlılık da dijital bilgiyi süzebilme, doğruyu ve yanlışı anlayabilmedir.

Teknolojiler insanın 2. beynini inşa ediyor. Öğrendiğimiz her şeyin dijital ortamda ulaşabileceğimizi biliyoruz.” İfadelerini kullandı.

Seminer, soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

BEKAM'DAN HABERLER

İŞ BİRLİKLERİMİZ